Pectus

Pectus
Rodzaj muzyki:
Miasto:
Warszawa
Utworów:
5
Oglądany:
41864 razy
Założenie konta:
9 czerwca 2008
Ostatnia aktualizacja:
26 sierpnia 2013
PECTUS powstał wiosną 2005 w Rzeszowie.
Zespół jest finalistą 44 Krajowego Festiwalu Piosenki Polskiej "Debiuty" Opole 2007, zdobywcą Grand Prix Międzynarodowego Festiwalu Piosenki "Carpathia Festival" Rzeszów 2006.
W styczniu 2007 zespół wydaje promocyjny mini-album, na którym znalazło się pięć autorskich utworów. W nagraniu materiału pomagali Wojtek Horny (O.N.A. Chylińska), Zbyszek Jakubek (Walk Away,R.Rynkowski).
Kolejne nagrania zespołu powstają przy współpracy z producentem Tomkiem Bonarowskim. Jako jeden z pierwszych utworów wyprodukowany został m.in. "To, co chciałbym Ci dać", który stał się ogromnym przebojem w 2008 roku. W sierpniu 2008 Pectus zdobywa SŁOWIKA PUBLICZNOŚCI podczas Sopot Festival. Od tego momentu kariera zespołu nabiera tempa. Piosenka "To, co chciałbym, Ci dać" staje się jednym z najczęściej granych utworów w polskich stacjach radiowych. Rusza praca nad debiutanckim albumem, który ukazuje się 27 lutego 2009 roku. Album zawiera 11 utworów. Wszystkie kompozycje i teksty są autorstwa Tomka Szczepanika. Producentem płyty jest Jasiek Kidawa współpracujący wcześniej z Wilkami, Feel, Małgorzatą Ostrowską i wieloma innymi artystami. Debiutancki album „PECTUS” jest dopracowany pod względem brzmieniowym i kompozytorskim. To porcja gitarowej muzyki, w której nie brakuje melodii, a charakterystyczny wokal Tomka uzupełnia to we wspaniały sposób. Praca nad płytą trwała długo, gdyż zespół walczył o każdy dźwięk i artystyczną tożsamość. Miała powstać płyta "pectusowa" i taka jest. Kolejny singiel „Jeden moment” ugruntowuje pozycję zespołu i rozwiewa wszelkie wątpliwości, co do przyszłości zespołu PECTUS. Piosenka przez wiele miesięcy króluje na wszelkich listach przebojów i zajmuje pierwsze miejsce wśród polskich przebojów najczęściej prezentowanych w radio. Na koncert zespołu PECTUS przychodzą tłumy. Zespół nie spoczywa jednak na laurach i pracuje jeszcze ciężej niż do tej pory.
Rok 2009 okazał się dla zespołu bardzo szczęśliwy. Podczas 46. Sopot Festival 2009, zespół Pectus odebrał Złotą Płytę za debiutancki album, który od dnia premiery sprzedał się w ponad 15 tysiącach egzemplarzy. W czerwcu tego roku podczas Opolskiego Festiwalu w konkursie PREMIER Pectus za piosenkę "Życie na dystans" otrzymał Brązową Premierę. Opolski Festiwal przyniósł również Superjedynkę w kategorii Debiut Roku. Koniec roku, to udział Tomka Szczepanika w projekcie "Kalendarz Dżentelmeni 2010", gdzie zaśpiewał w duecie z Andrzejem Grabowskim, a akcja charytatywna nazywa się "Stop bosym stopom" i ma na celu zakup butów dla biednych dzieci.
Rok 2010 obfituje w koncerty, jednocześnie zespół w swoim rzeszowskim studio pracuje nad drugim albumem. W pierwszy weekend majowy Pectus po raz pierwszy leci do USA, gdzie w Chicago w Copernicus Center występuje dla licznie przybyłej Polonii.
Maj 2010, to dla Polski fala powodzi i tragedia ludzka, która się z tym wiąże. Zespół nie pozostaje obojętny na problem ludzi, którzy stracili swój dobytek, bierze udział w licznych akcjach i koncertach charytatywnych, m.in. "Artyści dla Sandomierza", wspieramy także Fundację Anny Dymnej, występując na Fesitwalu Zaczarowanej Piosenki w Krakowie w czerwcu 2010 roku. Oprócz medialnych akcji, występuje także z charytatywnym koncertem w miejscowości Tuchów, gdzie całe wioski były pod wodą.

"OCEANY", piosenka, który otworzyła drugi album pt. "Stos Praw", królowała przez wiele miesięcy na listach przebojów wszystkich rozgłośni w kraju. Premiera płyty miała miejsce 24 września 2010.
Zespół znany jest z udziału w licznych akcjach charytatywnych

Najważniejsze nagrody:
- Opolskie Debiuty 2007 (Pectus znalazł się w finałowej dziesiątce, wyłoniony z ponad 600 wykonawców)
- Słowik Publiczności na Sopot Festivalu 2008 za piosenkę „To co chciałbym Ci dać”, 2008 r.
- "Hit Generator" wygrana z piosenką "Jeden Moment" 2009 r.
- Superjedynka za Debiut Roku na opolskim festiwalu w 2009 roku,
- Brązowa Premiera 2009 za piosenkę "Życie na dystans"
- Złota Płyta za debiutancki album "Pectus", 2009 r
- Superjedynka w kategorii "Super Zespół" 2013 (Festiwal Piosenki Polskiej w Opolu)

- Superjedynka w kategorii "Super Występ" 2013 (Festiwal Piosenki Polskiej w Opolu)

NAJWIĘKSZE PRZEBOJE PECTUS:

- TO, CO CHCIAŁBYM CI DAĆ (muz./sł. Tomasz Szczepanik) 2009
- JEDEN MOMENT (muz./sł. Tomasz Szczepanik) 2009
- ŻYCIE NA DYSTANS (muz./sł. Tomasz Szczepanik) 2009
- OCEANY (muz. współkompozytor Tomasz Szczepanik sł. Tomasz Szczepanik) 2010
- BARCELONA (muz./sł. Tomasz Szczepanik) 2012/2013
- SZKOŁA MARZEŃ (muz./sł. Tomasz Szczepanik) 2013
- JAK DALEKO A JAK BLISKO (muz./sł. Tomasz Szczepanik) 2013
Wydane albumy:
2009 PECTUS, QL MUSIC
2010 STOS PRAW, QL MUSIC
2013 SIŁA BRACI, SONY MUSIC POLSKA

12 PAŹDZIERNIKA 2011 ROKU DROGI MUZYKÓW I LIDERA TOMASZA SZCZEPANIKA SIĘ ROZCHODZĄ.
W grudniu 2011 Tomasz Szczepanik powołuje nowy skład PECTUS. Szeregi Pectus zasilają Mateusz Szczepanik, Maciek Szczepanik i Marek Szczepanik.
W maju 2012 roku ukazuje się pierwszy utwór nagrany w braterskim składzie "Dla Ciebie" (muz./sł. Tomasz Szczepanik). Piosenka powstała po przyjściu na świat pierwszego syna Tomasza - małego Stasia.
Na początku września 2012 do rozgłośni trafia druga produkcja niezwykłej czwórki, piosenka pt. "Barcelona" (muz./sł.) Tomasz Szczepanik. Utwór ten opowiada historię trzech przyjaciółek, których niewinny weekend w Barcelonie zmienia całe życie. "Barcelona" trafia po playlisty ogólnopolskich stacji RMF FM i Radio ZET. Piosenka grana jest w całym kraju."SIŁA BRACI" 2013

Pierwszym utworem, który ukazuje się w braterskim składzie to piosenka "Dla Ciebie" (maj 2012) - muz./sł. Tomasz Szczepanik.

We wrześniu 2012 roku do rozgłośni radiowych trafiła piosenka pt.: „Barcelona” (muz./sł. Tomasz Szczepanik) – zapowiada ona trzeci album PECTUS. "Barcelona" staje się ogromnym przebojem, który nuci cała Polska. Teledysk do niej powstaje na początku listopada 2012 roku na ulicach stolicy Katalonii w Hiszpanii.

"SIŁA BRACI" 5 luty 2013 - premiera albumu PECTUS w braterskim składzie!

Nowy album PECTUS nosi tytuł "Siła Braci", ukazuje się nakładem Sony Music Polska. Wszystkie piosenki, które trafiły na trzeci krążek są autorstwa (muzyka i słowa) lidera zespołu - Tomasza Szczepanika.

Dzisiaj PECTUS to zespół, który na skrzydłach chwytliwych melodii niesie pozytywne przesłanie – że z pomocą najbliższych możemy zmieniać świat wokół siebie na lepsze, że każdy jest panem własnego losu. Ale "Siła braci" to również muzyczna podróż przez kraje i brzmienia, w które PECTUS wcześniej się nie zapuszczał. Tęskną nutę "Barcelony" pokochała już cała Polska, ale są i wyprawy w krainę bluesa i country, czy na szkockie wyżyny.
"Postanowiliśmy, że ta płyta będzie początkiem muzycznej podróży, w której podróżować będziemy po naszych inspiracjach, ale i po miejscach po których prowadzi nas los . Realizujemy ten plan zapraszając gości co jest wielce fascynujące, bo każdy z nich wnosi swoją energię, wrażliwość, inną umiejętność frazowania, historię" – mówi Tomasz Szczepanik. Oto dlaczego na trzeciej płycie PECTUS usłyszymy niepowtarzalne brzmienie takich instrumentów, jak gitara dobro, na której zagrał Jędrzej Kubiak, flet irlandzki obsługiwany przez Piotra Nazaruka, klasyczną hiszpańską gitarę, która zaśpiewała pod palcami Marcina Majerczyka, czy wreszcie oryginalną, szkocką kobzę.

Ale wszystkie te brzmienia podporządkowane są melodiom, które w PECTUS, jak zawsze, są najważniejsze. "Siła braci" to siła przebojów. Nienachalnych, dalekich od natrętnej krzykliwości – raczej takich, które kiedy już zapadną w pamięć, mogą fanom towarzyszyć przed lata, budząc wyłącznie pozytywne skojarzenia. "Jestem melodykiem, z mojego serca wypływa mnóstwo melodii" – przyznaje Tomasz. Wystarczy otworzyć uszy i serca, by je przyjąć.

Na początku 2013 roku do rozgłośni trafia kolejny singiel pt.: "Szkoła Marzeń", do którego powstaje także teledysk w reżyserii Jacka Majewskiego a wg pomysłu zespołu.

Kariera PECTUS nabiera rozpędu, płyt zyskuje bardzo dobre recenzje, a zespół rusza w trasę koncertową promującą album. Oprócz wielu polskich miast na trasie koncertowej "Siła Braci" znajduje się także koncert w Londynie, na który wszystkie bilety zostały wyprzedane. Trasa liczyła łącznie 9 miast:

10.02.2013 Śrem

11.02.2013 Wrocław

14.02.2013 Warszawa

23.02.2013 Wolbrom

24.02.2013 Jastrzębie Zdrój

09.03.2013 Londyn

13.03.2013 Zakopane

22.03.2013 Kobylnica

19.04.2013 ChorzówRok 2013 jest wypełniony koncertami w całym kraju.

8 czerwca 2013 roku PECTUS z piosenką "Barcelona" trafia do ścisłej dziesiątki największych przebojów 2012 roku i jest zaproszony na Sopot Top Trendy 2013.

15 czerwca 2013 roku odbywa się Jubileuszowy 50-ty Festiwal Piosenki Polskiej w Opolu. PECTUS jest nominowany w plebiscycie Superjedynek w kategorii "Super Zespół". Z Opola wyjeżdża jako zwycięzca, otrzymuje dwie Superjedynki: w kategorii "Super Zespół" oraz "Super Występ".

28.06.2013
Zapraszamy do zabawy z PECTUS i RMF FM. Zabieramy Was w wakacyjną podróż z muzyką na ustach. Samochód prowadzony przez braci Szczepaników zabiera fanów na wycieczkę wokół Warszawy Już w środę 3 lipca jedziemy z zespołem Pectus! Start o 9.00! TRASA PRZEJAZDU: Nowy Dwór Mazowiecki - Legionowo - Wołomin - Otwock - Piaseczno - Warszawa. Kliknijcie po szczegóły. http://www.rmf.fm/f/lato-2013,konkurs.html#przebojowa-trasa

W nadchodzący weekend miłośnicy największej letniej trasy koncertowej w Polsce będą mieli okazję spotkać się z Radiową Jedynką w Krynicy Morskiej, gdzie zagra m.in. PECTUS. Czy po rewelacyjnej frekwencji w Tarnobrzegu, gdzie na koncercie „Lata z Radiem” zgromadziło się 45 tysięcy osób, padnie kolejny rekord?

Zespół Pectus bardzo entuzjastycznie komentuje swój udział w koncertach „Lata z Radiem”: Któż z nas nie zna polki „Dziadek” – to nieśmiertelny symbol słonecznych wakacji i wspomnienia naszego dzieciństwa. Z wielką przyjemnością wystąpimy podczas tegorocznej trasy „Lata z Radiem”, bądźcie z nami w Krynicy Morskiej 27 lipca i Wałczu 4 sierpnia. Do zobaczenia!

„Lato z Radiem” to strefa dobrej zabawy: poza występami gwiazd polskiej muzyki, każdy znajdzie atrakcje dla siebie. W ramach koncertów za każdym razem odbywają się ciekawe konkursy z wartościowymi nagrodami, liczne gry i zabawy czy pokaz sztucznych ogni. Natomiast wszystkich pragnących poznać tajniki pracy dziennikarza radiowego do studia plenerowego Pierwszego Programu Polskiego Radia zaprasza Karolina Rożej. W najbliższy weekend audycja będzie nadawana z Parku 10-lecia w Krynicy Morskiej (sobota).

PECTUS wygral plebiscyt na przeboj lata podczas trasy Lata ZET i Dwójki w Toruniu!

W niedzielę 11 sierpnia PECTUS wystąpił w Toruniu - Motoarena na wielkiej trasie koncertowej "Lato ZET i Dwójki". Piosenką "Barcelona" wygraliśmy, głosami słuchaczy Radia Zet oraz widzów telewizyjnej Dwójki, plebiscyt na "Przebój Lata 2013". W koncercie gościnnie wziął udział Piotr Nazaruk, który zagrał partię na flecie irlandzkim w utworze "Jak daleko a jak blisko", piosence z naszej najnowszej płyty "Siła Braci". Finałowe wykonanie "Barcelony"SOPOT Top Of THe Top Festival z udzialem zespolu Pectus;);)
drugi dzień Sopot Top of The Top Festival 2013. Jednym z wykonawców koncertu Muzodajni "Największe Przeboje Lata" jest PECTUS. Transmisja z Opery Leśnej dziś na Polsacie od 20.00. Podczas dzisiejszego występu mamy dla Was dwie niespodzianki. Oczywiście będzie też głosowanie na Największy Przebój. Bądźcie z nami:)


PECTUS odebrał Złotą PŁytę za album Siła Braci!!!!!
24 sierpnia 2013 PECTUS odebrał Złotą Płytę za sprzedaż albumu "Siła Braci". Uroczyste wręczenie miało miejsce na deskach Opery Leśnej w Sopocie podczas Festiwalu Top of The Top Największy przebój z płyty, to doskonale wszystkim znana "Barcelona". Dziękujemy Wam pięknie.


Gdzie można kupić płytę PECTUS "Siła Braci"?

iTunes – http://myplay.me/11ld
Muzodajnia - http://myplay.me/11le
Empik - http://myplay.me/11lf
iplay.pl - http://myplay.me/11lg
T-mobile - http://myplay.me/11lh
PLAY - http://myplay.me/11li
Nokia - http://myplay.me/11lj
Deezer - http://myplay.me/11lk
Spotify - http://myplay.me/11ll
WiMP - http://myplay.me/11lm
Muzo - http://myplay.me/11ln
Monika Paprocka - manager

tel. +48 601 491 871
mail: monikapaprocka@pectus.com.plwww.pectus.com.pl

www.facebook.com/zespolpectus
https://twitter.com/pectusband
www.myspace.com/pectus

kalendarium

Brak wydarzeń w kalendarium